OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
„Dzisiaj wielka jest rocznica – 11 listopada.
Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa.”

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała wolność. Na pamiątkę tego wydarzenia, co roku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku całą społeczność Zespołu Oświatowego w Skibniewie reprezentowali wychowankowie przedszkola. Podczas kilku „patriotycznych poranków” poznali polskie symbole narodowe, słuchali legend, uczyli się okolicznościowych wierszy, piosenek i tańców. Własnoręcznie wykonali godła, flagi i kotyliony. Efekty swojej ciężkiej pracy zaprezentowali 10 listopada 2020 r. Był pokaz mody patriotycznej, recytacja wierszy i brawurowo odtańczony mazur. O godzinie 11.11 przedszkolaki ze swoimi paniami przystąpiły do akcji „Szkoła do hymnu” i głośno odśpiewały wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Pokazały miłość do Ojczyzny oraz dziecięcy patriotyzm dumnie recytując „Katechizm polskiego dziecka”.

Nauczycielki Przedszkola